Team

Senior Leadership Team
Anne Rutherford Executive Head Teacher
Dan Rodeck Head of School Lockleaze Road
Komilla Datta Head of School Orchard Campus
Rosie Black Business Manager

 

Leadership Team

Sarah Stefanini Assistant Headteacher
Cheryl Jeans Assistant Headteacher
Nicola Hughes Assistant Headteacher
Steve Pavey Assistant Headteacher
Karlina Lock Assistant Headteacher
Kat Preece Assistant Headteacher
Ros Walker Inclusion Manager
Site Team
Simon Sibley Site Manager
Nicole Hanselmann Caretaker
Patricia Brown Cleaner
Estelle Filer Cleaner
Amanda Harris Cleaner
Kathleen Pook Cleaner
Anna Stefanska Cleaner
Sophia Zegeye Cleaner
Administrative Team
Helen Black Office Manager
Jenny Ponter Administrator
Lisa Drakett Administrator
Cheily Tsang Administrator
Poppy Davey-Presland Digital Marketing Apprentice
Learning Support Team
Lydia Trapnell Reading Recovery Teacher
Jane Ross Reading Recovery Teacher
Julie Britton Deputy Safeguarding Lead
Tina Bailey Senior HLTA/TA Manager
Fran Mills Learning Mentor & Thrive Programme

Kate Langley

Micaela Ranes

SENCo (Orchard Campus)

Teacher

Reception Year Group
Ben Westley/Kelly French Teacher (Red Class)
Megan Howell Teacher (Green Class)
Philippa Read Teacher (Yellow Class)
Abigail Gouldbourne Teacher (Apple Class)
Year 1
Michael Gifford Teacher (Class 1G)
Laura Pickard Teacher (Class 1P)
Louise Storer Teacher (Class 1S)
Praveena Bhugun Teacher (Cherry Class)
Year 2
Natalie Black Teacher (Class 2B)
Noelle Dallas Teacher (Class 2D)
Ceri Millward Teacher (Class 2M)
Sara McNally Teacher (Pear Class)
Year 3
Alana Doyle Teacher (Class 3D)
Nadine Bellamy Teacher (Class 3B)
Alice Ludgate Teacher (Class 3L)
Jolyon Hale Teacher (Hazel Class)
Year 4
Ruth Davy/ Anoushka Leyland Teacher (Class 4DL)
Bethan Wheeler Teacher (Class 4W)
Daniel Moore Teacher (Class 4M)
Abbey Cook Teacher (Willow Class)
Year 5
Justin Relton Teacher (Class 5R)
Alice Morris Teacher (Class 5M)
David Guild Teacher (Class 5G)
Katherine Bremer Teacher (Sycamore Class)
Year 6
Jane Baker Teacher (Class 6B)
Gemma Kirk Teacher (Class 6K)
Neil Wisby Teacher (Class 6W)
Roland Pullen Teacher (Oak Class)
Teaching Assistants
Modupa Kefentse Higher Level Teaching Assistant
Michaela Thomas Higher Level Teaching Assistant
Debbie Piper Higher Level Teaching Assistant
Jodie Cooke Higher Level Teaching Assistant
Alison Buckley Teaching Assistant
Amy Dowle Teaching Assistant
Charlotte Rowsell Teaching Assistant
Emma Dell Teaching Assistant
Felipe Sequeira Teaching Assistant
Francine Francis Teaching Assistant
Gaelle Quinnell Teaching Assistant
Hannah Warn Teaching Assistant
Helen Davey Teaching Assistant
Helena Kolataj Teaching Assistant
Holly Treble Teaching Assistant
Jane Hogg Teaching Assistant
Jennifer Cheeseman Teaching Assistant
Jo Ford Teaching Assistant
Joanna Ponting Teaching Assistant
Katie Williams Teaching Assistant
Kim Kaur Teaching Assistant
Linda Hodder Teaching Assistant
Maria Beavis Teaching Assistant
Marie Rogers Teaching Assistant
Marina Dicks Teaching Assistant
Matthew Warren Teaching Assistant
Pauline Hylton Teaching Assistant
Pauline Ralph Teaching Assistant
Rebecca Irwin Teaching Assistant
Remi Toth Teaching Assistant
Rhianna Williams Teaching Assistant
Richard Edwards Teaching Assistant
Sam Crane Teaching Assistant
Shakila Khanom Teaching Assistant
Tamsyn O’Donnell Teaching Assistant
Tina Parkhouse Teaching Assistant
Yasaman Mousavi Teaching Assistant
School Meal Supervisory Assistants
 Carole Stringer

 Pauline Ralph

Maternity Leave

Lisa Lackie (Teacher)

Mel McCorry (Teacher)